Gumy do ćwiczeń

Gumy do ćwiczeń to określenie, które bywa wykorzystywane w odniesieniu do dwóch rodzajów produktów: tubingów i power bands.

Tubingi to gumy gimnastyczne, z ergonomicznymi uchwytami, które ułatwiają wzmacnianie wybranych partii mięśni, poprzez uruchamianie ich przy naciąganiu gumy. Tubingi w ofercie Apus Sports występuję w kilku rodzajach: tubing basic, tubing step straps, tubing feet holder. Różnice między tymi tubingami dotyczą dodatkowych elementów. Podstawowa wersja to guma i dwa uchwyty. Tubing step strap ma też taśmę, która umożliwia dopięcie tubingu do balance stepu. Natomiast w tubingu feet holderze mamy dwa uchwyty taśmowe na stopy. W zależności od wybranego rodzaju tubingi mogą służyć do wielu rodzajów treningów.

Inne produkty nazywane czasem gumami to taśmy lateksowe. W naszej ofercie dzielą się na power bands i mini bands, podział ten ma uzasadnienie w ich rozmiarach i przeznaczeniu. To akcesoria fitness niewielkich rozmiarów. Power bands i mini bands od Apus Sports sprawdzają się w wielu rodzajach treningu, mają różne stopnie oporu, łatwe do rozpoznania przez inne kolory taśm. Treningi z użyciem power bands i mini bands są ciekawą alternatywą, można je stosować przy wykonywaniu ćwiczeń wielostawowych, w treningu plyometrycznym, do ćwiczeń izometrycznych, jak również przy stretchingu. Gumy do ćwiczeń przydają się w siłowni, szczególnie w strefie treningu funkcjonalnego, ale mogą być używane podczas treningów w warunkach domowych, czy podczas rehabilitacji. Ze względu na swoje rozmiary produkty nie zajmują wiele przestrzeni.  

Interesują Cię maszyny?

Zobacz