Akcesoria i sprzęt fitness to dziś powszechne elementy wyposażenia siłowni i klubu fitness. Jakość tych produktów stanowi o standardzie danego miejsca. Na jakość składa się materiał wykonania, wygląd i ergonomia akcesoriów. Paleta kolorystyczna sprzętu determinuje odbiór wnętrza klubu czy siłowni. (Więcej na ten temat w tekście Dlaczego warto myśleć o kolorach akcesoriów). Natomiast ergonomia akcesoriów decyduje o tym, jak często użytkownicy siłowni sięgają po wybrane produkty, gdyż zwiększa komfort ćwiczenia.

POTRZEBA MATKĄ WYNALAZKÓW

Większość sprzętów do ćwiczeń i treningów różnego rodzaju powstaje z zastosowaniem wiedzy anatomicznej, jak również w wyniku doświadczeń treningowych. Na przykład kettlebells powstały w XVIII wieku w Rosji, jako narzędzie do treningu wojskowego. Z kolei tzw. worek bułgarski był odpowiedzią na potrzeby treningowe zapaśników, na początku w Bułgarii. Hantle pokryte winylem, w mniejszym rozmiarze i zakresie wagowym są propozycją urozmaicenia treningu szczególnie dla kobiet - a to wynik obserwacji rynku branży fitness. Płeć piękna stanowi bowiem już ponad połowę użytkowników klubu fitness czy siłowni. Przyrządy i akcesoria treningowe zawsze powstają z potrzeb treningowych. Podobnie rzecz ma się z akcesoriami marki Apus Sports.

JAK POWSTAJĄ PRODUKTY APUS SPORTS

Kiedy wprowadzamy na rynek nowy produkt Apus Sports najpierw wykonujemy szereg badań i analiz ergonomicznych. Efektem jest wstępny projekt, który później dopracowujemy testując gotowy produkt. W ten sposób ciągle rozwijamy naszą ofertę produktową i usprawniamy akcesoria. Taka zmiana dokonała się na przykład w kwestii materiału wykonania hantli i talerzy tzw. bumper plates. Początkowo były zrobione z gumy, która jest powszechnie stosowana w tego typu produktach, obecnie jednak rezygnujemy z niej na rzecz o wiele bardziej trwałego i bezwonnego poliuretanu. (Więcej na ten temat w tekście: Przewaga poliuretanu nad gumą) Poza materiałem przywiązujemy dużą wagę do kwestii ergonomii akcesoriów i wolnych ciężarów Apus Sports.

ERGONOMICZNE, CZYLI JAKIE?

Ergonomia zajmuje się maksymalnym dostosowaniem przedmiotów do fizycznych możliwości i ograniczeń ludzkiego ciała. To szczególnie istotne w przypadku sprzętu do treningu, bo podczas wykonywania ćwiczeń w niewłaściwy sposób można doznać poważnych kontuzji, których skutki bywają odczuwalne w dalszej perspektywie czasu. Poza tym, akcesoria i ciężary bardziej ergonomiczne są chętniej wybierane przez użytkowników siłowni. Dlatego podczas testowania i projektowania akcesoriów ergonomia to główne kryterium doboru kształtu i innych cech fizycznych.

ERGONOMICZNE AKCESORIA APUS SPORTS

Nasze akcesoria są ergonomiczne. Talerze od zestawu Space Bar Apus Sports mają szersze otwory, uchwyty, dzięki którym wzrasta ich funkcjonalność, bo można używać ich jako samodzielnego obciążenia na przykład w ćwiczeniach klatki piersiowej. Dodatkowo, kształt Space Bara od Apus Sports przypomina kwadrat, z wyraźnie zarysowanymi bokami, więc po odłożeniu sztangi na podłogę zostaje w miejscu. To pomaga w wykonywaniu ćwiczeń w szybszym tempie, na przykład na zajęciach grupowych. Piłka lekarska czy slam ball marki Apus Sports różnią się od innych produktów tego typu między innymi powierzchnią, która ma w strukturze wgłębienia w kształcie plastrów miodu. Umożliwia to pewniejszy chwyt, piłka nie wyślizguje się podczas wykonywania ćwiczeń. W kettlebells uchwyty mają dokładnie wymierzone odstępy od obciążeń, kształt samych obciążeń też powstaje na skutek badań i analiz ergonomicznych, więc przyrząd jest maksymalnie dostosowany do sposobu użytkowania. Wszystkie hantle oprócz powierzchni radełkowanych, które się nie ślizgają, wymiarach optymalnych dla każdej dłoni, mają obciążenia pokryte poliuretanem oraz funkcjonalną kolorystykę oznaczeń wagowych. Dzięki temu użytkownicy łatwiej znajdują wybraną wagę i częściej odkładają hantle na stojaku zgodnie z porządkiem wagowym. Przykładów ergonomii akcesoriów Apus Sports jest więcej, zapraszamy do zapoznania się z szeroką gamą produktów: PRODUKTY.

STAWIAMY NA JAKOŚĆ I DESIGN

Oryginalne akcesoria Apus Sports są tworzone według nowych autorskich projektów HUSARSKA DESIGN. Te powstają na podstawie wyników wielu badań i analiz rynku, preferencji Klientów, jakości materiałów i testów ergonomicznych (więcej na ten temat: Wyjątkowy prezent dla Ciebie). Tylko produkty, które spełniają określone kryteria znajdują się w ofercie Apus Sports. Decyzja o wyposażeniu siłowni czy klubu fitness w produkty tej marki to wybór najwyższej jakości, oryginalnego designu i przede wszystkim zadowolenia trenujących.